Naczynia liturgiczne

naczynia liturgiczneMsza święta to czas, w którym wierni pogłębiają swoją wiarę oraz umacniają się duchowo. Jest to szczególna i jednocześnie tradycyjna celebracja, bardzo ważna w życiu wspólnoty chrześcijańskiej. Aby Eucharystia miała charakter uroczysty oraz przebiegała według przyjętych zasad, koniecznie jest włączenie do użytku pewnych elementów. Przedmioty liturgiczne to właśnie takie obiekty, dzięki którym wierni czują obecność Boga oraz wyjątkowość każdej celebracji. Używane są do przechowywania Hostii, wody, wina oraz do czynności nieodłącznych dla każdej Mszy świętej.

Naczynia liturgiczne, które oferuje nasz sklep, to między innymi kielichy mszalne, które wykorzystywane są podczas każdej Mszy Świętej przez prowadzącego ją kapłana czy trzymane przez ministrantów podczas sakramentu Komunii pateny. Do zabezpieczenia Najświętszego Sakramentu niezbędna jest kustodia, którą umieszcza się w tabernakulum, natomiast podczas jego adoracji, hostia znajduje się w pięknie zdobionej monstrancji. Sprzedajemy przedmioty liturgiczne wykonane z ogromną starannością, cechujące się bogactwem detali oraz niezwykle przystępnymi cenami.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór przedmiotów i naczyń liturgicznych takich jak kielichy, kustodia, lavabo, monstrancje, pateny czy puszki. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem!

Kielich to podstawowe naczynie liturgiczne, które używane jest do konsekracji wina i następnie do spożycia Krwi Pańskiej. Warto, by wykonany był z metalu szlachetnego.

Kustodia rodzaj metalowego naczynia kryjącego i chroniącego Najświętszy Sakrament. Zwykle trzymane w tabernakulum przechowującym konsekrowaną Hostię.

Lavabo inaczej zwany lawaterzem, naczynie liturgiczne używane w zakrystii do obmycia rąk przed Mszą świętą. Może być wykonany z rozmaitych materiałów.

Monstrancje zwykle używane są do wystawienia Ciała Chrystusa podczas Mszy Świętej czy procesji teoforycznej. Służą do umieszczenia w środku konsekrowanej Hostii oraz zaprezentowania jej wiernym.

Pateny rodzaj naczynia liturgicznego w kształcie małego talerza, na które kładzie się Hostię. Rozróżniamy pateny kielichowe, głębokie oraz komunijne.

Puszki zwane są również cyboriami, służą do przechowywania komunikantów przed i po konsekracji, a także do udzielania Komunii Świętej.