Dewocjonalia

Podczas gdy Kościół Katolicki traktuję liturgię jako najważniejszy element życia religijnego, wspiera również kult świętych. Z tego względu wielu wiernych z chęcią kolekcjonuje rozmaite dewocjonalia. Są to również przedmioty kultu religijnego, które mogą być używane są podczas Mszy Świętej.

Dewocjonalia to swoiste instrumenty, które sprawiają, że kontakt z Bogiem jest znacznie ułatwiony. Te wyjątkowe przedmioty istnieją, by nieustannie przypominać nam o Jego obecności. Pełnią one rolę symbolu ukazującego zaangażowanie religijne oraz dbałość o relacje z Bogiem. Wierzący ludzie, którzy w pełni chcą się zaangażować się w rozwijanie swojej duchowości, wiedzą, że niezwykle ważne jest jej pogłębianie. Zakup oraz posiadanie dewocjonaliów jest sposobem na okazanie przynależności do wspólnoty religijnej oraz rozwoju własnej duchowości. Te trendy odwzorowane są we wzroście sprzedaży w sklepach internetowych z asortymentem religijnym. Często mają w tym swój udział ważne święta religijne (jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie).

Najczęściej wybierane dewocjonalia

Dla mnóstwa osób wiara w Boga ma przeogromne znaczenie i to właśnie ona wspiera ich w codziennym życiu. Z tego względu chcą otaczać się przedmiotami, które wspomogą ich w kontemplacji oraz codziennej modlitwie. Dewocjonalia cieszą się dużą popularnością wśród wierzących. Są często kupowane z okazji rozmaitych wydarzeń, bądź dat ważnych dla rozwoju religijnego. To między innymi:

  • albumy na zdjęcia z chrztów, komunii czy ślubów,
  • różnorodne medaliki srebrne oraz łańcuszki,
  • breloczki ze świętymi,
  • pamiątki okolicznościowe np. ze chrztu,
  • zestawy kolędowe,
  • naczynia liturgiczne.

Pielęgnacja dewocjonaliów

Jako, że dewocjonalia są niezwykle ważnymi obiektami dla każdej osoby wierzącej, warto jest utrzymywać je w dobrym stanie. Te przedmioty są ostatecznie symbolami przynależności do wspólnoty religijnej i znakiem naszej wiary w Chrystusa. Istotnym jest, aby były traktowane z szacunkiem oraz troską. Warto jest dodać, by każdy przedmiot prawidłowo pielęgnować: o świece dba się w zupełnie inny sposób niż o świeczniki kościelne, lampki wieczne czy kielichy mszalne.

Dewocjonalia jako prezent

Nasza firma oferuje dewocjonalia, czyli niewielkie przedmioty związane z kultem religijnym. Są one fantastycznym pomysłem na prezent dla osób wierzących, zarówno z okazji konkretnego święta, jubileuszu, jak i przyjęcia sakramentu świętego. Niezależnie od okazji, nie da się ukryć, że różaniec, medalik oraz biżuteria wykonana z takich materiałów jak srebro lub drewno, z pewnością zostanie zapamiętana na długo, dzięki eleganckiemu wykończeniu i symbolice, które gwarantujemy jako profesjonalny sklep z dewocjonaliami.

Sklep Sacramenti - polecane dewocjonalia

Nasz sklep liturgiczny specjalizuje się w sprzedaży najwyższej jakości dewocjonaliów. W szczególności chcielibyśmy polecić takie artykuły jak m.in. kustodia, świeca ołtarzowa, naczynia liturgiczne, relikwiarium czy kielich mszalny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Gongi

Gong kościelny jest jednym z najważniejszych sprzętów liturgicznych, podkreślającym podniosłość momentu konsekracji. Można zdecydować się na wariant pojedynczy, podwójny lub potrójny, w zależności od tego, ile dźwięków ma on wydawać.

Kustodie

Kustodia jest naczyniem w formie puszki, które służy do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Podczas wystawienia, umieszczoną tam hostię przenosi się do monstrancji, aby wierni mogli w ten sposób adorować Chrystusa.

Świece ołtarzowe

Tlący się płomień symbolizuje światło Chrystusa, dlatego w czasie każdej liturgii płoną świece ołtarzowe. Najbardziej charakterystyczną z nich jest wysoki paschał, który zapala się podczas Wigilii Paschalnej.

Relikwiaria

relikwiarium

Jesteśmy pierwszą polską firmą, w jakiej można zamówić relikwiarium, pozwalające doskonale wyeksponować szczątki świętych, z których bez wątpienia dumna jest każda parafia. Wykonujemy je również na specjalnie zamówienie.

Kielichy mszalne

Posiadamy w ofercie różnorodne naczynia liturgiczne, w tym oczywiście kielich mszalny. Dokonuje się w nim konsekracja wina w Krew Pańską, która następnie zostaje spożyta. W naszym sklepie można zamówić piękne kielichy mosiężne.

Lampki wieczne

Lampka wieczna to charakterystyczny symbol obecności Eucharystii w tabernakulum. Wśród naszych produktów znajdą Państwo modele wiszące, naścienne oraz stojące, które będą pięknie prezentować się w każdym kościele.

Świeczniki kościelne

Wykonujemy dla Państwa różnego rodzaju świeczniki kościelne. Mogą one być przeznaczone do postawienia na ołtarzu lub też do umieszczenia w nich paschału. W celu solidnego umocowania świecy, posiadają one specjalny szpikulec.

Monstrancje

Zajmujemy się zarówno renowacją używanych naczyń liturgicznych, jak i sprzedażą nowych, co dotyczy również monstrancji. Umieszczając w nich Najświętszy Sakrament, można umożliwić wiernym żarliwą adorację oraz udzielić błogosławieństwa.

Puszki

Puszka na komunikanty służy do przechowywania ich zanim zostaną konsekrowane. Ponadto, przy jej pomocy udziela się potem Komunię Świętą zgromadzonym wiernym. Wśród oferowanych dewocjonaliów można znaleźć też specjalnie puszki do Eucharystii pod dwiema postaciami.

Relikwiarz

W naszym sklepie liturgicznym mogą Państwo zamówić m.in. pięknie zdobiony relikwiarz, dzięki któremu posiadane przez parafię szczątki świętych zostaną odpowiednio wyeksponowane, aby zachęcać wiernych do gorliwej modlitwy.

Tabernakulum

Prowadzona przez nas pracownia brązownicza stworzy dla Państwa wyjątkowe tabernakulum, które stanie się prawdziwą ozdobą każdego kościoła. Doskonale spełni też swoją funkcję liturgiczną, jako miejsce do przechowywania chleba eucharystycznego.


Dewocjonalia - polecane produkty

Kielich mszalny KL001

Jednym z podstawowych elementów każdej Eucharystii jest mosiężny kielich mszalny. Stanowi on niezwykły symbol Ostatniej Wieczerzy. Przedstawiony model produktu wykonany jest z jakościowych materiałów i dostępny w wielu wariantach, np. gładkich lub z grawerem.

- Przejdź do produktu


Ornat liturgiczny 1-183

Solidne wykonane, ale przede wszystkim estetyka i piękne, dopasowane do najważniejszych uroczystości religijnych kolory to elementy, na które zwracamy szczególną uwagę, jeśli chodzi o ornaty liturgiczne.

- Przejdź do produktu


Lampka wieczna 121

Stojąca lub wisząca lampka wieczna wykorzystywana w kościołach katolickich to przede wszystkim symbol obecności Jezusa Chrystusa, dlatego produkt ten wykonujemy ze szlachetnych materiałów, takich jak mosiądz, zapewniający solidność i trwałość oraz estetyczny wygląd.

- Przejdź do produktu


Relikwarium RLM 113

Ważną dekorację w wielu Świątyniach stanowi relikwiarium, czyli miejsce, wewnątrz którego przechowuje się specjalne naczynie z relikwiami. Ze względu na różne potrzeby naszych klientów, nasza oferta produktów jest odpowiednio dostosowana do potrzeb.

- Przejdź do produktu