Naczynia liturgiczne

naczynia liturgiczneMsza święta to czas, w którym wierni pogłębiają swoją wiarę oraz umacniają się duchowo. Jest to szczególna i jednocześnie tradycyjna celebracja, bardzo ważna w życiu wspólnoty chrześcijańskiej. Aby Eucharystia miała charakter uroczysty oraz przebiegała według przyjętych zasad, koniecznie jest włączenie do użytku pewnych elementów. Przedmioty liturgiczne to właśnie takie obiekty, dzięki którym wierni czują obecność Boga oraz wyjątkowość każdej celebracji. Używane są do przechowywania Hostii, wody, wina oraz do czynności nieodłącznych dla każdej Mszy świętej.

Naczynia liturgiczne, które oferuje nasz sklep, to między innymi kielichy mszalne, które wykorzystywane są podczas każdej Mszy Świętej przez prowadzącego ją kapłana czy trzymane przez ministrantów podczas sakramentu Komunii pateny. Do zabezpieczenia Najświętszego Sakramentu niezbędna jest kustodia, którą umieszcza się w tabernakulum, natomiast podczas jego adoracji, hostia znajduje się w pięknie zdobionej monstrancji. Sprzedajemy przedmioty liturgiczne wykonane z ogromną starannością, cechujące się bogactwem detali oraz niezwykle przystępnymi cenami.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór przedmiotów i naczyń liturgicznych takich jak kielichy, kustodia, lavabo, monstrancje, pateny czy puszki. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem!

Oferta Sacramenti - naczynia liturgiczne

Kielich to podstawowe naczynie liturgiczne, które używane jest do konsekracji wina i następnie do spożycia Krwi Pańskiej. Warto, by wykonany był z metalu szlachetnego.


Kustodia rodzaj metalowego naczynia kryjącego i chroniącego Najświętszy Sakrament. Zwykle trzymane w tabernakulum przechowującym konsekrowaną Hostię.


Lavabo inaczej zwany lawaterzem, naczynie liturgiczne używane w zakrystii do obmycia rąk przed Mszą świętą. Może być wykonany z rozmaitych materiałów.


Monstrancje zwykle używane są do wystawienia Ciała Chrystusa podczas Mszy Świętej czy procesji teoforycznej. Służą do umieszczenia w środku konsekrowanej Hostii oraz zaprezentowania jej wiernym.

Pateny rodzaj naczynia liturgicznego w kształcie małego talerza, na które kładzie się Hostię. Rozróżniamy pateny kielichowe, głębokie oraz komunijne.

Puszki zwane są również cyboriami, służą do przechowywania komunikantów przed i po konsekracji, a także do udzielania Komunii Świętej.


Pracownia brązownicza - renowacja naczyń

Nasza pracownia brązownicza w Poznaniu oferuje klientom renowację paramentów kościelnych, takich jak naczynia liturgiczne oraz dewocjonalia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, stosując materiały i sprzęt wysokiej jakości. Pracownia brązownicza od Sacramenti to miejsce, w którym nasi wykwalifikowani pracownicy wykonują trwałe, solidne i przede wszystkim piękne przedmioty, dbając o każdy detal, aby efekt końcowy był w pełni zadowalający dla każdego klienta.

- Dowiedz się więcej

Dewocjonalia - produkty Sacramenti

Dewocjonalia to drobne przedmioty, takie jak różańce, medaliki oraz pamiątki okolicznościowe i breloczki z podobiznami Świętych, które oferujemy w naszym sklepie. Dla zainteresowanych osób znaleźć można u nas również naczynia liturgiczne i inne paramenty kościelne. Jako że przedmioty związane z kultem religijnym są bardzo ważne dla osób wierzących, dbamy o najwyższą jakość materiałów, dzięki czemu możemy również zaproponować wiele wariantów kolorystycznych oraz wykonać konkretny artykuł na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu internetowego!

- Czytaj dalej